Kalesija 15°

“Bosna” pobijedila u Kalesiji, “Sloga” poražena u Orašju

U okviru 11.kola Druge lige FBiH „Sjever“, derbi kola odigran je u Orašju gdje je su se sastale vodeće ekipe na tabeli, Orašje i Sloga iz Tojšića. Domaćini su prikazali bolju partiju i slavili pobjedu od 3:0, sa kojom su povećali prednostod četiri boda u odnosu na Slogu.

Fudbaleri kalesijske Bosne u subotu su na Gradskom stadionu u Kalesiji savladali Dizdarušu sa 4:3.  Bosna je povela golom Jukića sa 11.metara (21.min.) utakmice. Predhodno je Jukić oboren u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Ivica Kosić iz Orašja je opravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač sa jednaest metara bio je Jukić. Deset minuta kasnije Dizdarzuša uspijeva poravnati rezultat. Naime, Jang, jedan od najboljih pojedinaca u redovima Dizdaruše, odlično upošljava Gušu, koji izlazi sam pred golmana Smajlovića i lob udarcem pogađa mrežu Bosne. Minut kasnije Bosna dolazi do novog vodstva. Lolić nakon dobre povratne lopte, odlično šutira i šalje loptu iza leđa golmana gostiju. Rezultatom 2:1 za Bosnu završeno je prvo poluvrrijeme. U nastavku utakmice Gušo (51.min.) sjajnim udarcem pogađa prečku Bosne, a minut kasnije Jukić odlično upošljava Alibašića, koji sa nekoliko metara od gola, šalje loptu preko gola Dizdaruše. U 56.minuti Jukić glavom pogađa mrežu gostiju, ali sudac Kosić zbog ofsajda poništava ovaj pogodak Bosne. Dizdaruša u 63.minuti po drugi put na utakmici dolazi do izjednačenja, a ovoga puta strijelac je bio Avdić, kojiiz bezopasne akcije gostiju glavom sa  11-12 metara pogađa mrežu Smajlovića. U 73.minuti kapiten Suad Tabalović glavom dovodi Bosnu u vodstvo od 3:2, a desetakm minuta kanije, nakon velike gužve u gostujućem šesnaestercu Bosna povećava prednost na 4:2. Naime, jedan od gostujućih odbrambenih igrača pokušava izbaciti loptu iz svog kaznenog prostora, ali nekontrolisanim udarcem pogađa vlastitu mrežu. Konačan rezultat postavlja ponovo Gušo u 90. minuti iz očigledne ofsajd pozicije, nakon slobodnog udarca Dizdaruše, ali sudac Kosić je pokazao na centar, a odmah nakon toga i odsvirao kraj utakmice.