Kalesija 10°

Blijedo izdanje kalesijske Bosne, jedva izvukli bod na domaćem terenu

Fudbaleri kalesijske Bosne na svom stadionu danas u remizirali protiv istoimene ekipe iz Mionice. Na kraju sasvim sigurno trebaju biti zadovoljni i bodom koji su osvojili jer su gosti mogli kući sa tri osvojena boda, ali se u tome u 83. minuti ispriječila prečka i tako spasila domaće fudbalere. Osim blijede igre, domaći igrači nisu ništa uspjeli pokazati iako su sa tribina tokom cijele utakmice imali podršku svojih navijača „Gazija“.

Gosti su došli u vodstvo nakon svega 40 sekundi utakmice. Nakon greške golmana domaćih Anera Pašalića, lopta završava u mreži. Tek što su kalesijci se probudili gosti su opet zaprijetili ovaj put lopta je završila pored gola.  Nakon toga domaći su pokušavali nekoliko puta ubaciti loptu u kazneni prostor gostiju preko Senada Mustafića koji sasvim sigurno može ponijeti i epitet najboljeg igrača utakmice.

Iako je kapitensku traku u ovoj utakmici nosio Šemsudin Džanić vrijedi istaći da nije opravdao ulogu kapitena, jer su njegove solo akcije završavale bezuspješno. Ipak domaći su uspjeli doći do izjednačenja nakon što su gosti napravili penal nad Ibrom Omerovićem, a sa jedanaest metara siguran je bio Edib Jukić.

Rezultatom 1:1 je završeno prvo poluvrijeme. Iako je publika očekivala ofanzivu domaćih u drugom poluvremenu do toga ipak nije došlo. Čak naprotiv domaći fudbaleri su pokazali još slabiju igru, dok su gosti više prijetili golmanu Pašaliću.

Vrijedi istaći i to da su fudbaleri domaće Bosne nastupali u novoj opremi koju im je poklonio nekadašnji golman ovog kluba Nevres Hasanović.

FK BOSNA: Aner Pašalić, Adel Fejzić, Ibro Omerović (Emir Gazibegović), Suad Tabalović, Jasmin Poljaković, Rusmir Lolić, Edin Kitić, Šemsudin Džanić, Edib Jukić, Sead Mustafić (Rusmir Džinić), Senad Beširević (Emrah Čelebić).

FK BOSNA MIONICA: Damir Bilajac, Adis Iskić, Elvis Husejnagić, Eldan Peštalić, Ermin Kadić (Semir Mešanović), Fikret Pezerović, Adel Jukan, Asmir Hadžidedić (Enar Omeragić), Benjamin Delić, Semir Milkić, Edis Arnautović.

Sudija: Dražen Tomić (Tuzla), pomoćnici: Dragan Todorović (Lukavac), Fuad Burek (Tuzla)

Delegat: Mevludin Duraković (Gračanica)