Kalesija 18°

Bayern, Real i Inter izborili 1/8 finala Lige prvaka, City na pragu eliminacije

Poslije pet odigranih kola u grupnoj fazi ovogodišnje Lige prvaka Bayern, Real i Inter, izborili su plasman u naredni krug

Poslije pet odigranih kola u grupnoj fazi ovogodišnje Lige prvaka Bayern, Real i Inter, izborili su plasman u naredni krug. Bavarci su u grupi A pobjedom nad španskim Villarealom, trijumfalno zauzeli prvo mjesto.

Već u 3. minuti na asistenciju Kroosa za 1:0 pogađa Ribery. U 24. minuti ponovo su se radovali domaći kada Gomez postiže gol za 2:0. Nadu u povoljan rezultat za “žutu podmornicu” vrati je De Guzman u 50. minuti, ali je Bayern odmah ubacio u brzini više i preko Riberiya, kojem ponovo asistira Kroos, obezbjeđuje siguran trijumf od 3:1.

Napoli je golovima Cavanija u 17. i 49. minuti savladao Manchester City sa 2:1 i na taj način stigao do drugog mjesta sa 8 bodova, dok su Građani sada treći sa 7. Za City je pogodio Baloteli u 33. minuti, a u akciji je sudjelovao i naš Edin Džeko, koji je igrao do 81. minuta kada ga je zamijenio Aguero.

U grupi B, ranije je Lille savladao CSKA u Moskvi sa 2:0, dok je su Trabzonspor i Inter odigrali bez pobjednika 1:1. No, to je bilo dovoljno za tim iz Milana, koji je sa 10 osvojenih bodova osvojio prvo mjesto u grupi. Trabzonspor ima 6, a CSKA i Lille po 5. Gol za Inter postigao je Chivu u 11., a konačan rezultat od 1:1 postavio je Altintop u 23. minuti.

U posljednjem kolu najneizvjesnije će biti u grupi C. Za prolaz dalje konkurišu Manchestr United, Benfica i Basel. Na Old Trafordu, duel starih znanaca okonačn je bez pobjednika 2:2. Poveli su Lisabonci autogolom Jonesa u 3. Crveni đavoli su preokrenuli preko Berbatova u 30. i Fletchera u 59., ali su stečenu prednost vrlo brzo prokockali, jer je Benfica poravnala u 60. preko Aimara.

Basel je kao i sve druge momčadi slavodobitno okončao gostovanje u Rumuniji. Pobjedili su Otelul Galati sa 3:2. Frei je pogađao u 10. i 14., a za 3:0 precizan je bio Streller u 37. Opuštanje je moglo koštati Švicarce, jer je Otelul preko Giurgia u 75. i Antala u 81. smanjio na 3:2. No, snage za potpuni preokret nisu imali.

U grupi D, Real je deklasirao Dinamo sa 6:2. Poslije prvih 20. minuta, Kelava je četiri puta loptu vadio iz mreže. Strijelci su bili Benzema, Callejon, Higuain i Ozil. U nastavku ja Callejon povisio na 5:0, a u 60. minuti pogodio je i Benzema za 6:0. Prve golove u ovogodišnjoj Ligi prvaka za Dinamo su u 81. i 90. minuti postigli Beqiraj i Tomečak. U grupi D bez golova su odigrali Lyon i Ajax.