Kalesija 24°

Odbojkašice Bosne savladale Mostarke

zokbosna_gorazdeU okviru devetog kola Superlige FBiH za žene, odbojkašice kalesijske Bosne na gostovanju su uspjele savladati ŽOK Mostar rezultatom 1:3. Po setovima 22:25, 15:25, 25:23, 25:27. Ekipa Bosne ima dosta bolju ekipu od Mostara što su i pokazale u prva dva seta utakmice kada su povele sa 0:2, a onda je došlo do opuštanja u redovima trenera Rašida Tubića, pa gošće smanjuju u trećem setu rezultat na 1:2.

Četvrti set se igrao poen za poen, no više spretnosti su pokazale kalesijke koje su ga rješile 25:27. U narednom kolu, odbojkašice Bosne će na gostovanje kod ekipe Smeč u Lukavac, dok će 15.decembra pred domaćom publikom sasvim sigurno ovjeriti titulu jesenjeg prvaka u Superligi FBiH kada se sastaju sa odbojkašicama Gradine iz Srebrenika.