Kalesija 18°

Odbojkašice kalesijske Bosne pred oko pedesetak gledalaca u MSŠ Kalesija uspjele su savladati ekipu ŽOK Kakanj rezultatom 3:1. Samouvjerene domaće igračice prvi set bolje otvaraju i riješavaju ga u svoju korist rezultatom 25:14. I kada su svi mislili da će nastaviti istim tempom, došlo je do opuštanja, što gošće koriste i tokom cijelog seta održavaju prednost nad domaćim igračicama, pa set riješavaju u svoju korist 24:26. Iako su gošće tokom drugog seta u pojedinim trenutcima imale i plus osam poena u svoju korist, domaće su sustigle te set uvele u neizvjesnost.

Početak trećeg seta pripao je opet gošćama, ali se domaće odbojkašice nisu se dale iznenaditi, pa su “zapele” pred kraj seta i riješile ga u svoju korist 25:20. U četvrtom setu domaće odbojkašice su unijele kako nervozu u svoje redove tako i na tribine, gdje se brojao poen za poenom. Greške iz serve i jednih i drugih nervirao je čak i navijače, ali na kraju presudilo je znanje i iskustvo, pa domaće set dobijaju 25:23. Iako su domaće odbojkašice ostvarile pobjedu, ipak se osjetio nedostatak dvije standardne igračice Zerine Suljić koja je zbog povrede propustila ovaj susret te Edine Hodžić koja je zbog ranijih obaveza morala ići u Sarajevo.

Ovo je osma pobjeda odbojkašica Bosne koje se nalaze na prvom mjestu Superlige FBiH.