Kalesija 19°

Fudbaleri Bosne poraženi u Puračiću, Sloga slavila u Tojšićima

fk_bosna1Fudbaleri kalesijske Bosne na gostovanju kod ekipe Mladosti iz Puračića pretrpljeli su visoki poraz 4:0. Desetkovana ekipa Bosne u prvih 45.minuta pružila je otpor domaćim koji su prijetili sa svih strana. Na odmor se otišlo kod rezultata 1:0. No, u drugom dijelu utakmice na scenu je stupio sudija, pa domaći u 70.minutu dolaze u prednost od 2:0. Sudijsko sjeckanje igre u blizini šesnaesterca Bosne donijelo je nervozu kalesijcima, što domaći koriste i povećavaju rezultat na 3:0.

Pred sami kraj utakmice pocrvenio je i golman Bosne Smajlović, a sa bijele tačke domaći postavljaju konačan rezultat 4:0. Ovo je prvi ovosezonski poraz Bosne koja ima gol razliku od 13:5 i ukupno 13 bodova.

Fudbaleri Sloge na stadionu “Ada” uspjeli su savladati ekipu Slavena iz Živinica, a rezultat je na kraju glasio 2:1. Fudbaleri tojšićke Sloge nakon šest odigranih utakmica imaju tri pobjede, dva poraza i jedan neriješen rezultat.