Kalesija 11°

Nogomet: Rezultati 20.kola Druge lige FBiH “Sjever”

Bosna-Sloga

Fudbaleri kalesijske Bosne u subotu su, na Gradskom stadion u Kalesiji, u okviru 20.kola Druge lige FBiH „Sjever“, savladali lidera na tabeli, Orašje sa 2:0. Oba gola za kalesijskog drugoligaša postiga
o je Edin Kitić u prvom poluvremenu. Prvi pogodak Kitić postiže u 9.minuti utakmice, kada sam izlazi pred golamana Mašića i rutinski pogađa mrežu gostiju. Slična situacija dogodila se i kod drugog gola domaćih, kada je veliki dio posla obavio Ibro Omervić, koji je odlično prošao po desnoj strani, a potom asistirao za Kitića, koji je i ovoga puta pokazao prisebnost i pogodio za veliku prednost Bosne.

Drugo poluvrijeme je, također, proteklo u dominaciji fudbalera Bosne koji su više napadali i stvarali prilike, dok su gosti iz Orašja pokušavali kontranapadima ugroziti gol Smajlovića. Međutim, sve akcije Orašja , uglavnom ispred domaćeg šesnaesterca, zaustavljao je odbramnebi trio Bosne, Suad Tabalović, Admir Mujanvić i veoma raspoloženi Edin Karić.

Kolika je bila razlika u kvalitetu, na utakmici  između Bosne iz Kalesije i Orašja, najbolje govori podatak da su pored dva postignuta pogotka fudbaleri Bosne stvorili još nekoliko veoma izglednih prilika za gol, a da pri tome kalesijskim fudbalerima nije dosuđen čist jedanesterac u prvom poluvremenu, kada je jedan od odbrambenih igrača Orašja igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Najbolje prilike u drugom poluvremenu za Bosnu je imao dvostruki strijelac Edin Kitić, kada se u dva navrata našao sam pred gostojućim golmanom, ali je zakazao u presudnim trenucima, s obzirom da nije bio dovoljno koncentrisan kao u prvom poluvremenu, kada je, možda,  iz težih situacija postigao dva gola.