Kalesija 14°

Liga prvka: Bayern sa “sedmicom” pregazio Basel, Marseille preko Intera do četvrtfinala

Veliku večer večeras je imao napadač Bayerna Mario Gomez, koji je zamalo sustigao Lionela Messija, strijelca čak pet pogodaka u nedavnom meču protiv Leverkusena. Gomez je večeras, s druge strane, mrežu Basela večeras tresao čak četiri puta. Osim raspucanog Gomeza koji je u tri navrata pogađao nakon asistencija Riberya, za Bayern su još pogađali Muler (na asistenciju Robena), te u dva navrata Arjen Roben – dovoljno za konačnih 7:0.

U drugom meču večeras sve je mirisalo na produžetke, s obzirom da je Inter protiv Marseillea imao prednost od 1:0 sve do 90.minuta, golom Milita u 75.minutu. Međutim, tako nije mislio Brandao koji je nakon greške Samuela pogodio za 1:1, odnosno za prolazak dalje. Do kraja susreta, Inter je uspio povesti i trijumfovati, ali sa nedovoljnih 2:1, tako da je Marseille prošao u četvtfinale, prvi put nakon 1993.godine, kada su se oktili naslovom prvaka Evrope. Strijelac pobjedonosnog pogotka za Francuze bio je Pazzini, koji je precizan bio sa bijele tačke. Jedanaesterac je prethodno skrivio golman Mandanda koji je tom prilikom zaradio isključenje tako da ga neće biti na golu Marseillea u prvoj utakmici četvrtfinala.

*Bayern – Basel 7:0
Inter – *Marseille 2:1