Kalesija 11°

Poznata dva učesnika 1/4 finala Lige prvaka: Milan uprkos porazu od 3:0 ide dalje , Benfika sigurna

Od večeras su poznata prva dva učesnika četvrtfinala Lige evropskih šampiona. Milan i Benfica očekivano su prošli među osam najboljih, i to nakon što su večeras zabiljželi poraz, i to ubjedljiv, ali i dovoljan, odnosno trijumf od 2:0.

Uzbudljiv meč na Etihadu u kojemu se na kraju ipak nije desila senzacija, a mogla je, ponudio je tricu u Abbiatievoj mreži još nakon prvih 45 minuta. Ipak, u drugom poluvremenu mreže su mirovale, iako je prvo Van Persie prokockao možda i četvrtfinale, odnsno par minuta kasnije Nocerino potvrdu prolaska dalje. Visok i zaslužen, ali i nedovoljan trijumf Topnicima su donijeli Koscielny u 7., Rosicky u 26., te Van Persie (penal) u 43.minutu.

I u drugom večerašnjem meču, bilo je neizvjesno i uzbudljivo do samog kraja. Ipak, Benfica je smogla snage i obećavajućih 3:2 iz prvog susreta uz zasluženu pobjedu večeras pretvorila u prolazak dalje. Vodstvo Portugalcima donio je Pereira u 45.minutu, da bi potvrdu prolaska donio Oliveira u sudijskoj nadoknadi izgubljenog vremena.