Kalesija 13°

Kalesijski odbojkaši u subotu dočekuju ekipu OK “Borac”

U okviru 10.kola Premijer lige BiH, kalesijski odbojkaši  igraju na domaćem terenu odnosno u dvorani u Sapni gdje igraju domaće utakmice. U goste im dolaze odbojkaši OK “Borac” iz Banja Luke.

Prvu utakmicu u Premijer ligi momci iz Kalesije igrali su sa ekipom “Borca”. Pomenuta utakmica igrala se u dvorani “Borik” u Banja Luci. Prvi set naši momci završili su rezultatom u svoju korist, bilo je 22:25. Međutim, domaćin se vraća u utakmicu, iako “tijesno” dobiva drugi set, rezultatom 27:25. Igrači  iz Banja Luke i ostala dva seta završili su pobjedom, 25:20 i 29:27.

Uprava OK “Bosna” Kalesija, trener i igrači nadaju se da će imati više sportske sreće i utakmicu koja je pred njima završiti rezultatom u svoju korist. U nekoliko posljednjih utakmica, nedostajalo je sreće pa su dva puta gubili rezultatom 2:3 u setovima.

Odbojkaši  iz Banja Luke u 9 odigranih utakmica osvojili su 16 bodova i nalaze se na 4 mjestu.

Utakmica 10.kola igra se sutra (15.12.2018) sa početkom u 19:00 sati. Odbojkaši pozivaju navijače da dođu sutra u Sapnu podrže ih da ostvare važnu pobjedu.

ŽOK “Bosna” Kalesija domaćom utakmicom sa ekipom iz Maglaja završio je ovu takmičarsku polusezonu. Slijedi zimska pauza, sve do 26/27.01.2018. godine, kada naša ekipa dočekuje ekipu ŽOK “Žepče” na domaćem terenu.