14.1213:35
Kalesija

Sudionici Marša mira nastavili put prema Nezuku

Predstavnik organizatora pohoda “Marša mira Sarajevo – Nezuk – Potočari 2016” Muhamed Papić kazao je Feni da bi im se u Nezuku trebalo da pridruži još određeni broj sudionika iz Sarajeva, kao i članova policije Kantona Sarajevo. Potom će se svi zajedno pridružiti sudionicima tradicionalnog Marša mira “Nezuk – Potočari” i put nastaviti do Potočara, gdje bi 11. jula trebalo da prisustvuju kolektivnom ukopu i dženazi žrtvama genocida.

mars mira

On kaže da među sudionicima vlada dobro raspoloženje, planinu Konjuh su prešli s lakoćom, a izuzetak su dva sudionika koje su udaljili jer nisu poštovali pravila organizatora i samovoljno su se kretali.

Sudionici Marša mira dočekali su Bajram i bajram – namaz klanjali u Olovu, a ističu pažnju domaćina u planinarskom domu Javorje koji su za njih priredili bajramsku večeru, kao i ljubaznost ostalog stanovništva tog gradića.

Na osmodnevni put dužine oko 260 km iz Sarajeva do Potočara krenulo je oko 80 osoba, različite starosne dobi, a 7. jula bi trebalo da se priključe sudionicima “Marša mira” u Nezuku.

Ovo je peti pohod “Marša mira” koji kreće iz Sarajeva, organizator je Udruženje “Svjedoci svog vremena”, a broj sudionika se iz godine u godinu povećava.

“Marš mira” održava se u spomen na nekoliko hiljada Srebreničana koji su jula 1995. godine prešli dug put da bi pronašli spas u Tuzli.

(faktor.ba)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Odbojkašice Bosne sutra protiv Mikase

Pišemo li kako govorimo

Održana Osnivačka skupština Udruženja građana „Amanet Kamenica …

Medžlis Janja završava generacijski projekt: Silos i sušara za žit …

Doborac objavio spisak igrača za prijateljski dvomeč sa Crnom Gorom

CLOSE
CLOSE