Danas su predstavnici nevladine organizacije TIKA posjetili MSŠ “Kalesija”, gdje su uručili vrijednu donaciju za rad učenika ove obrazovne ustanove. TIKA je ovom prilikom obezbijedila košnice i time pomogla realizaciji praktične nastave iz pčelarstva. Ova ideja je potekla od učenika škole koji pohađaju nastavu iz pčelarstva ali do sada su to obavljali samo na teoretski način.
” Ovim projektom želimo da razvijemo znanje o pčelarstvu ali ne samo na prostoru naše Općine nego i u okvirima naše škole, jer se pokazalo da učenici pokazuju velike interese za pčelarstvo.”
On se zahvalio donatorima te kazaod a će među prvima probati med koji učenici kroz praktičnu nastavu proizvedu.
Nedžad Avdić ispred TIKE za NTV je rekao:
“Ovi mladi ljudi trebaju samo da rade i da se trude, a sve što im bude trebalo mi smo tu da im pomognemo, da bi oni ostvarili sebe i ostvarili svoje ciljeve u životu. Ovo je naš prvi projekat u Kalesiji, nadam se da neće biti posljednji i ovo je jedan dobar početak za našu zajedničku saradnju”. kazao je za NTV Nedžad Avdić predstavnik ove humanitarne nevladine organizacije.
