Site iconNEON Televizija

Iz Vitinice do Perućca: Član BK Kalesija Nermin Husić uživa u vožnji bicikla i predivnoj prirodi naše zemlje

Zahvaljujući aktivnostima biciklističkih klubova, prije svega iz Kalesije ali i Živinica pisali smo o ljubiteljima biciklizma koji na razne načine promovišu ljepote naše domovine, zdrav način života, apeluju na očuvanje prirode. Jedna od sličnih priča ponovo je objavljena na strabnici BK Kalesija a koja govori o vožnji bicikla iz Kalesije/Vitinice do Perućca ukupne dužine od 255 odnosno 275 km. Na pomenutu vožnju su se odlučili Nijaz Alić i Nermin Husić. O profesoru Aliću već smo mnogo puta pisali, a i Nermina smo pitali zašto Perućac i kakva je bila vožnja.

Najduža do sada mi je bila ova ruta do Perućca i nazad do Vitinice. Duže vremena sam planirao voziti gore ali mi se nije dalo što zbog posla što zbog društva, jer velika je daljina tako da je teško bilo naći nekog da vozi. Profa pojavio i odvezli smo hvala Bogu bez ikakvih problema” kaže Nermin za portal NEON Televizije.

Nermin je iz Sapne. Član je Biciklističkog kluba Kalesija. Kaže da duži niz godina vozi bicikl iz razloga što itekako pogoduje zdravlju. Vrlo je opuštajuće, kaže, voziti kroz predivne predjele naše domovine. Naš sagovornik ovome dodaje da ima jako dobru ekipu u BK Kalesija gdje se druže te učestvuju na raznim biciklijadama.

Planiram voziti bicikl dok god mogu. Volio bih da se što više raje uključi. Da vide ljepote koje ima naša BiH” dodaje Nermin.

Podsjećanja radi, članovi BK Kalesija proteklog vikenda bili su i na biciklijadi u Gračanici gdje su svojim prisustvom pružili podršku MTB Trebava Gračanica.

Exit mobile version