Komisija za javne nabake općine Kalesija je prigovor ocijenila kao neosnovan, a načelnik Rasim Omerović donio je Rješenje kojem se prigovor “Braće Karić” odbija kao neosnovan.
Nezadovoljni odgovorom odnosno Rješenjem, pomenuta firma je uložila žalbu Uredu za žalbe u Sarajevu 5.decembra 2013. godine. Ovaj ured je 23.januara se proglasio nenadležnim za rješavanje spora s obzirom da cijena radova na tenderu ne prelazi 800.000 KM te je firmu “Braća Karić” uputio na Ured za žalbe u Mostaru ili Banja Luci, ali oni ni dan danas nisu formirani.
“Ja sam pisao i urgirao kod Ureda za razmatranje žalbi po ovoj žalbi firme iz Zenice, no niko mi na urgencije nije odgovorio”, ističe načelnik Kalesije Rasim Omerović.
On je mišljenja i da je zbog indolentnog odnosa državnog organa blokirano zaključenje ugovora i izvođenje planiranih radova u iznosu od oko 350.000 KM