Site iconNEON Televizija

Centar za socijalni rad Kalesija ponovo riješio problem prevoza za djecu Jeginovog Luga

JU Centar za socijalni rad Kalesija je u saradnji sa Udruženjem “Crveno-bijela-crvena radost” riješio problem prevoza djece porodica koje su smještene u Kolektivnom smještaju „Holandske kuće“ u Jeginovom Lugu do škole u Tojšićima i Raincima i nazad do kuće do kraja prvog polugodišta, kao što je to urađeno i u prošloj školskoj godini.

Djeca porodica koje su smještene u kolektivno naselje Jeginov Lug imali su problem prevoza do škole i nazad jer ne postoji redovna autobuska linija na toj relaciji.

-“Nakon što smo dobili informaciju o njihovom problemu obavljeno je niz razgovora sa predstavnicima nevladinih organizacija a najkonkretniji u podršci da pomognu bilo je Udruženje “Crveno-bijela-crvena radost” iz Tuzle i njihov predsjednik Maid Sarvan”, kazali su iz JU Centar za socijalni rad Kalesija.

JU Centar za socijalni rad Kalesija je na temelju utvrđenog dogovora između JU Centra za socijalni rad Kalesija, autoprevoznika „Rule taxi“ i Udruženja “Crveno-bijela-crvena radost” sačinio ugovor o pružanju usluga koji je potpisan, čime je praktično riješen problem prevoza djece do škole u Tojšićima i Raincima Gornjim.

Exit mobile version