Grad Živinice i ove godine organizovao je prijem za učenike koji svojim izuzetnim rezultatima u učenju predstavljaju ponos svojih škola, porodica i lokalne zajednice.
Riječ je o učenicima IX razreda osnovnih škola te učenicima I, II, III i IV razreda srednjih škola sa područja grada koji su tokom dosadašnjeg školovanja ostvarili odličan uspjeh i imali sve zaključene petice.
Prijem je organizovan kao znak priznanja za njihov trud, rad, disciplinu i odgovornost, a učenicima su tom prilikom uručene prigodne knjige kao uspomena na ovaj poseban dan i simbol vrijednosti znanja i obrazovanja.
Tokom druženja organizovan je i edukativno-zabavni kviz znanja u kojem su učenici imali priliku pokazati svoje sposobnosti, snalažljivost i timski duh. Najuspješniji učesnici kviza nagrađeni su prigodnim poklonima.
Gradonačelnik Živinica istakao je da su ovi mladi ljudi najbolji dokaz da se rad, trud i znanje uvijek prepoznaju i cijene, naglasivši da njihovi uspjesi predstavljaju rezultat zajedničkog zalaganja učenika, roditelja, nastavnika, profesora i škola koje pohađaju.
Poručeno je i da će Grad Živinice nastaviti ulagati u obrazovanje, unapređenje uslova rada u školama i podršku mladima, jer su upravo znanje i obrazovanje najvažnija investicija za budućnost.
Prijem je protekao u svečanoj i prijateljskoj atmosferi, a učenicima su upućene čestitke uz želju da nastave nizati uspjehe, razvijati svoje talente i ostvarivati zacrtane ciljeve.
Njihovi rezultati još jednom potvrđuju da Živinice imaju generacije mladih ljudi spremnih da svojim znanjem, energijom i idejama grade uspješnu budućnost grada i društva u cjelini.