Site iconNEON Televizija

Željezničar prvak Bosne i Hercegovine u sezoni 2011./2012.!

Nakon šampionske igre i pobjede protiv Slavije (3:0), Željezničar je novi prvak Bosne i Hercegovine. Plavi sa Grbavice sjajnom igrom večeras došli su do pete titule Premijer lige, nakon što su istu osvojili 1998., 2001., 2002. i 2010. godine. Šampionska pjesma orila se na Grbavici tokom cijelog susreta.

Gosti iz Istočnog Sarajeva prvi su ozbiljnije zaprijetili. Karamatić je u 3. minuti šutirao sa 18 metara, a Gušo je loptu odbio u korner. Odmah nakon toga Aleksić je pokušao sa destak metara, ali lopta odlazi preko gola. Poslije dvije prilike Slavije, Željezničar je uspostavio incijativu. Plavi su prikazali igru, kakva ih je krasila tokom cijele sezone.

Prvu pravu priliku za Željezničar imao je Elvir Čolić, no šutirao je preko gola sa 15-ak metara. Četiri minute poslije Vasilić je slabo reagovao nakon kornera Bekića, iako je bio sam pred golom Slavije. Slično se desilo i sa Adilovićem, koji je u 19. minuti slavo šutirao glavom. Bekrić je u 24. minuti prošao jednog igrača, a onda sa desetak metara pogodio za vodstvo Željezničara.

Poslije pogotka atmosfera na Grbavici je još više uzavrela i čula se šampionska pjesma. Bekrić je imao veliku priliku u 28. minuti kada je šutirao malo pored gola sa 15-ak metara. Svraka je pogodio prečku u 41. minuti, te je natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u gol Slavije za 2:0. Adilović je do odlaska na odmor imao jednu manju priliku, ali do promjene rezultata nije došlo, prenosi SCSport.

Nakon što je Paradžik odsvirao kraj poluvremena nastali su problemi na južnoj tribini, koja se ujedinila na početku ove utakmice. Sve više policije je pristizalo na Jug, a nakon izvjesnog vremena situacija se smirila, dok je u drugom poluvremenu sjeverna tribina preuzela primat i sve dizala na noge.Samo što je počeo drugi dio utakmice novi pogodak na Grbavici. Poslije centaršuta Čolića u 48. minuti, Bekrić je u trku šutirao iz voleja i pogodio za 3:0.

Plavi su nastavili sa šampionskom igrom i rutinski privodili susret kraju. Adilović je propustio veliku priliku sredinom drugog poluvremena. Perišić je u 67. minuti eurogolom smanjio rezultat na 3:1. Desila se zanimljiva situacija na Grbavici u drugom dijelu. Kada bi se navijači sa južne tribine oglasili, sa sjeverne bi se začuli zvužduci. Velike ovacije sa tribina dobio je i Amar Osim, koji je najzaslužniji za sjajne rezultate Željezničara.

Plavi su lagano susret priveli kraju i počeli sa slavljem pete titule prvaka Bosne i Hercegovine, ispred sjeverne tribine!

Željezničar – Slavija 3:1

Strijelci: 1:0 Bekrić (24), 2:0 Svraka (41), 3:0 Bekrić (48), 3:1 Perišić (67). Stadion: Grbavica (Sarajevo). Gledalaca: 6000. Sudija: Goran Paradžik. Žuti kartoni: Kerla, Nyema (Željezničar), Radovanović, Popović (Slavija).

ŽELJEZNIČAR: Gušo, B. Čolić, Kvesić, Vasilić, Bogičević (od 58. minute Kerla), Svraka (od 63. minute Zeba), Nyema, Jamak (od 52. minute Selimović), Bekrić, Adilović i E. Čolić.
SLAVIJA: Tomović, Krmar, Aleksić, Popović, Perišić, Bešlija, Radovanović, Peljto (od 70. minute Pušara), Zeba (od 78. minute Vujanić), Karamatić (od 64. minute Smajić), Benović.