Site iconNEON Televizija

Vogošćanke srušile san zvani Premijer liga

Odbojkašice Vogošće nove su članice elitnog odbojkaškog društva u narednoj sezoni. One su večeras u sali MSŠ Kalesija savladale glavnog konkurenta za ulazak u veći rang ŽOK Bosna rezultatom 1:3 po setovima 24:26, 26:24, 25:27 i 20:25.

Gošće su u ovu utakmicu ušle sa više želje za pobjedom, a na kraju se ispostavilo da imaju i više kvaliteta. Vogošćanke su u ovu utakmicu ušle sa bodom prednosti na tabeli, što je bilo i malo rasterećenje dok je domaće u igri za veći rang ostavljala jedino pobjeda. Prvi set gošće su izgleda “prostudirale” igračice Bosne pa su zatvarale sve napade, a koristile su i slabu skok igru domaćih što je na kraju značilo i 0:1 u setovima.

No, nakon izgubljenog seta domaće odbojkašice se bude te uspijevaju nekako konsolidovati igru te poravnavanju rezulat po setovima. Nošene navijačima sa tribina kalesijke i treći set bolje otvaraju, no vogošćanke su igrale na iskustvo, pa se od polovine seta igrao poen za poenom. Iako su domaće odbojkašice u jednom trenutku imale prednost od plus 2 kod rezultata 22:20, gošće su iskoristile dvije servis greške domaćih te set kasnije i riješile u svoju korist. Bilo je to 1:2, rezultat koji nije odgovarao domaćim igračicama, jer su gošće već “otkinule” jedan bod. Ono što je iznenađujuće jest da je i ponajbolja odbojkašica Bosne Zerina Suljić gotovo pa cijeli set presjedila na klupi, a trener domaćih Rašid Tubić nije koristio ni nekada najbolju odbojkašicu Merimu Požegić-Tosunbegović koja je ne tako davno donosila pobjede Jelovici i Polu ekipama koje su bile u vrhu odbojke u BiH.

Umjesto da se “saberu” na pauzi, domaće odbojkašice u četvrti set ulaze kao da su utakmicu već riješile u svoju korist što gošće koriste pa je na samom početku seta rezultat glasio 0:7. Ako bi se u ekipi Bosne mogla izdvojiti igračica koja je zaslužna za sustizanje prednosti, onda je to Elma Karabegović koja je uspjevala koliko toliko ekipu držati u priključku za gošćama. Na kraju i četvrti set odlazi u korist vogošćanki a slavlje su upotpunili i njihovi navijači koji su ih bodrili kao da igraju domaću utakmicu. Da nije zadovoljan igrom svojih izabranica Tubić je to više puta pokazao i tokom utakmice, kada je kritikovao igru Anele Tubić, Amele Kadić, Envere Herić, pa i same Zerine Suljić.

Vrijedi napomenuti da je prije utakmice općinski načelnik Rasim Omerović odbojkašicama Bosne uručio novu opremu sa kojom su i nastupale, dok je član Uprave ŽOK Bosna i bivši predsjednik kluba Sadrija Lipovica u znak zahvalnosti za podršku načelniku ispred kluba uručio fotografiju odbojkašica koje su za ovaj klub nastupale u ovoj sezoni.

ŽOK BOSNA: Zerina Suljić, Amela Kadić, Merima Tosunbegović, Samra Džafić, Amela Burek, Anela Tubić, Envera Herić, Elma Karabegović, Nedima Kamberović, Erna Sinanović, Armina Avdić, Edina Hodžić. Trener Rašid Tubić.

ŽOK VOGOŠĆA: Nejra Ajanović, Dijana Kadrić, Anesa Hadžić, Elvedina Avdić, Ajla Bajraktarević, Adina Šehović, Amarela Kustra, Berina Kantić, Andrea Ćerimagić, Dražena Zarić, Aida Kolar, Nađa Ovčina. Trener: Damir Bahić.