Site iconNEON Televizija

VIDEO/ Kalesijac Pjanić postigao prvijenac za Romu,ali i šestu asistenciju

Nogometaši Rome su u posljednjoj utakmici 12. kola italijanske Serije A, rezultatom 2:1, savladali Lecce. Prvi pogodak u dresu Rome postigao je bh. reprezentativac Miralem Pjanić, a u pomenutoj je utakmici asistirao kod drugog gola.

Luis Enrique je u ovoj utakmici imao na raspolaganju i kapitena Francesca Tottija koji je mjesec dana pauzirao zbog povrede, no legendarni rimski nogometaš morao je na klupu, baš kao i Jose Angel, pa su od prve minute startali Rodrigo Taddei i Erik Lamela. Enrique nije mogao računati na povrijeđene Nicolasa Burdissu, Fabija Borrinija i Davida Pizarru.

Ni gosti nisu bili u punom sastavu. Naime, nisu nastupili neki ključni igrači kao što su David Di Michele, Guillermo Giacomazzi, Souleymane Diamoutene, Djamel Mesbah ili suspendirani Luis Muriel.

Igru Rome kreirao je večeras trio Pjanić-Rossi-Taddei. Upravo je Taddei svojim ubačajima nekoliko puta stvarao prilike, no ni Pjanić ni Krkić se nisu snašli. Ipak, naš reprezentativac u 25. minuti pogađa svoj prvijenac u dresu Rome.

Duga akcija Rominih igrača, na kraju De Rossi upošljava Taddeija, ovaj s lijeve strane prizemno ubacuje u peterac, gdje Pjanić spremno dočekuje loptu i šalje je sa pet metara u mreu Julija Sergija. Nekoliko minuta kasnije Osvaldo ubacuje, a Krkićev udarac blokira Tomović.

U 30. minuti Krkić je promašio skoro nemoguće. Lamela je prošao stranom, sjajno proigrao mladog Španca, a ovaj promašio prazan gol. Lecce je uzvratilo preko Danieel Corvie iz slobodnogudarca, ali je Moris Carrozzeri faulirao Maartena Stekelenburga.

Roma je u 54. minuti udvostručila prednost. Fernando Gago je pogodio na centaršut našeg Pjanića, kojeg je u 72. minuti zamijenio Leandro Greco. Prethodno je Andrea Bertolacci u 61. minuti smanjio prednost domaćeg tima na 2:1.

Ovom pobjedom Vučica se domogla pete pozicije sa 17 bodova, dok Lecce ostaje na 18. mjestu, u “crvenom”, sa osam osvojenih bodova.