Site iconNEON Televizija

Bh. nogometni reprezentativac Edin Džeko postigao je svoj deveti pogodak u dresu Manchester Cityja ove sezone. Građani su u okviru 10. kola Premiershipa na svom stadionu porazili Wolverhampton rezultatom 3:1.

Nakon greške golmana gostujuće ekipe, Edin Džeko se našao na pravom mjestu i doveo City u vodstvo.
Kolarov je pogodio za 2:0, a Hunt je smanjiona 2:1 sa 11m.
Zadnjih 15 minuta, nakon isključena Companya, City je igrao sa 10 igrača, ali gosti nisu uspjeli doći do izjednačenja.
U sudijskoj nadoknadi svježi Baloteli krade loptu na sredini igrališta, loptu predaje Toureu na čiju asistenciju pogađa Adam Jonson šutem sa udaljenosti  25 metara.

-Iako je Hoffenhaim upisao poraz od 3:1 na gostovanju kod Schalkea, Vedad Ibišević se ponovo upisao u listu strijelaca.
Njegov gol iz 63. minute je vjerovatno pomogao Safetu Sušiću da protiv Portugala naša reprezentacija istrči sa dva napadača, ali Vedin gol je posvećen nekom drugom.
Vedad Ibišević je danas dobio sina Ismaila.

—Golovi naših Zmajeva pred utakmice sa Portugalom su obradovali cijelu naciju!