Kalesija 30°

TIKA TAKA više nije u modi, Chelsea u velikom finalu

Nogometaši Chelseaja napravili su istorijski podvig i plasirali se u finale Lige prvaka. Plavci iz Londona su večeras pružili herojsku partiju i iz polufinala izbacili moćnu Barcelonu,završilo je 2:2. Domaći su imali su 2:0, igrača više, penal, ali to je bilo premalo da se prođe Chelsea. Bilo je to spektakularno polufinale, koje je ponudilo sve što nogomet može dati: golove, crveni karton, pa i promašeni penal…

Nakon dvije velike prilike Messija, prvi put šutirao u spoljni dio mreže, drugi put mu odbranio Cech uslijedila je prava drama. Predhodno treba izdvojiti šansu Drogbe, ali je iskosa sa strane pucao u spoljni dio mreže. Igrala se 35.minuta kada je Barca povela. Sjajnu akciju zaključio je Busquets koji je pogodio na asistenciju Cuence. Samo dvioje minute kasnije veliku glupost pravi John Terry. Bez lopte udara Sancheza, a sudija mu pokazuje put u svlačionicu. Domaći su brzo krunisali brojčanu prednost. Messi pronalazi Iniestu, koji pogađa za 2:0. Igrala se 43. minuta. I kada se čekalo da se ode na odmor, Ramires sjajnim lob udarcem sa 15-tak metara vraća plavce u igru i smanjuje na 2:1.

U nastavku se igralo viktorije na gol gostiju. U 46. minuti penal za Barcu. Droga ruši Fabregasa, sudija pokazuje na kreč, a Messi pogađa prečku. I u nastavku opasada na gol Cecha, ali lopta neće u gol. Urganski napadi do kraja nisu urodili plodom, Messi je još jednom pogodio okvir gola. U sudijskom vremenu Torres je sjajno istrčao kontru i postigao gol za velikih 2:2, tako da se Chelsea osvetio Barci za onaj poraz od prije dvije sezone također u polufinalu.