Site iconNEON Televizija

Sloga se spašavala u Tojšićima, Bosna slavila u Malešićima

sloga1Fudbaleri tojšićke Sloge remijem su otvorili proljetni dio prvenstva odigravši na “Adi” bez golova protiv Dizdaruše. Iako željni pobjede, domaći igrači od samog starta su loše krenuli, a po drugi put u desetoj minuti je “požutio” Edin Dedić koji je dobio crveni karton ostavivši na taj način ekipu Sloge da se bori sa igračem manje.

Nakon isključenja Dedića, fudbaleri Sloge nisu uspjeli uvezati dvije dobre akcije, a gosti su prijetili preko kontra napada, ali i iz prekida. Nakon jedne akcije domaćoj odbrani bježi jedan napadač Dizdaruše, a odbrana “naivno” u šesnaestercu pravi prekšaj, što je glavni sudac okarakterisao kao jedanaesterac.

Nakon negodovanja domaćih, loptu na bijelu tačku stavlja Alen Gušo, ali iskusni Rijad Alić ga je pročitao te brani njegov šut. Nakon toga domaći se bude te pokušavaju sa igračem manje da dođu do željene prednosti. No, na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Početak drugog poluvremena dao je naslutiti boljoj igri domaćih koji su se više otvorili te su prijetili preko Šmigalovića i Zulića, ali promjene rezultata nije bilo. Na kraju osvojenim bodom mogu biti zadovoljni i jedni i drugi.

Lider na tabeli Bosna iz Kalesije u ovom kolu je gostovala u Malešićima gdje su sa 0:2 bili bolji od ekipe Mladost. Utakmicu u Malešiću bolje su otvorili kalesijci te su od samog početka počeli prijetiti gostima svojim šutevima. Za 0:1 u prvom poluvremenu pogodio je Šljivić, da bi konačan rezultat pred sami kraj postavio Karić koji pogađa za 0:2.