Site iconNEON Televizija

Sloga deklasirala Radnik iz Lipnice

Danas je na stadionu “Ada” u Tojšićima domaća Sloga dočekala Radnik iz Lipnice u okviru trećeg kola 2. lige FBiH, grupa sjever.

Utakmica je počela odavanjem počasti nedavno preminulom članu uprave Šmigalović Enveru.
Domaći su na samom početku izvršili pritisak na goste i bili konkretnija i dominantnija ekipa. Svoju nadmoć domaća ekipa je krunisala u 19. minuti kada je iskusni Mujić nakon sjajnog centaršuta Mešića, loptu pospremio u mrežu gostiju. U 36. minuti Mehidić, nakon solo prodora, udarcem sa šesnaest metara pogađa za 2:0. Ovim rezultatom se otišlo i na odmor.
Nastavak susreta nije donio ništa novo u odnosu omjera snaga na terenu. Igrala se 55. minuta kada Mujić pogađa drugi put na utakmici za vodstvo Sloge 3:0. Da se radi o velikom majstoru i profesionalcu Mujić je pokazao u 73. minuti kada postiže i četvrti pogodak za ekipu Sloge, a svoj prvi hat-trick u ovoj sezoni. Ovo je bio peti pogodak Mujića u tri kola, i već sad se vidi da je Sloga dobila veliko pojačanje povratkom ovog momka u ekipu.
Do kraja susreta, 86. minuta u strijelce se upisao i Semir Zulić za konačan rezultat 5:0.
Utakmica je igrana pred nekoliko stotina navijača, a pravdu je dijelio Hodžić Amir – Živinice sa pomoćnicima, delegat Nasić Izet – Gračanica.