Sarajevo slavilo veliku pobjedu

Fudbaleri Sarajeva velikom su pobjedom nad Levskim osigurali prolaz u 3. kolo kvalifikacija za Evropa ligu. Sjajnom taktičkom postavkom, Sarajlije su u potpunosti zasluženo prošli dalje polučivši sjajan uspjeh.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Sarajevo pametnom igrom eliminisalo favorizovanog protivnika.

Prvo poluvrijeme revanš utakmice 2. pretkola Evropa lige proteklo je u dosta efikasnoj igri na obje strane. Gledaoci su vidjeli tri gola, a Sarajevo vodi 2:1.

Bh. predstavnik počeo je utakmicu u sastavu: Adilović – Torlak, Tatomirović, Dupovac, Belošević – Sesar, Husejinović, Šunjarević, Zlatković, Suljić – Hadžić.

Bit će ovo 50. utakmica Sarajeva u evropskim takmičenjima.

Sarajevo je povelom golom svog najboljeg igrača Husejinovića u 9. minuti. Asistirao je Zoran Belošević.

Već u narednom napadu, fenomenalni Bordo tim povećao je vodstvo golom Asmira Suljića. Furiozan start Sarajlija.

No, u 33. minuti iz jedne naizgled bezazlene situacije gosti smanjuju vodstvo domaćeg tima. Strijelac gola iz jedanaesterca bio je Basil De Carvalho.

Prekršaj za najstrožiju kaznu napravio je Tatomirović.

Do kraja prvog dijela dobru priliku imao je Suljić ali je golman gostiju pravovremenim istrčavanjem otklonio opasnost. Prvi dio završio je vodstvom bh. predstavnika od 2:1.

Prvu veliku priliku u nastavku Sarajevo je imalo u 57. minuti. Hadžić je sjajno vratio loptu u peterac, Husejinović šutirao iz neposredne blizine ali je njegov šut izblokiran za uzdahe večeras lijepo ispunjenog stadiona Asim Ferhatović Hase.

Novo vodstvo Sarajevu je donio fenomenalni Husejinović. Bila je to sjajna solo akcija bivšeg igrača Werdera.

Preuzeo je potom Levski potpunu kontrolu igre. Veliku priliku propustio je De Carvalho koji je nakon centaršuta Starokina šutirao pored gola.

Sarajevo se sjajno branilo i opasno prijetilo iz kontranapada, pametno privodeći utakmicu kraju.

Ostalo je 3:1, rezultat koji je Sarajevu donio prolaz dalje.

U narednom krugu kvalifikacija Sarajevo će igrati sa crnogorskom Zetom.

Veliki uspjeh za Bordo tim ali i za bh. fudbal generalno.