Site iconNEON Televizija

Raste broj klizišta u Kalesiji i broj urušenih kuća

paraci8Na području Općine Kalesija prema posljednjim informacijama registrovano je 800 klizišta. Ono što zabrinjava je i to što raste broj urušenih kuća kojih je trenutno 30.

I dalje najkritičnija situacija je na području Hrasna i Kikača, gdje se svakodnevno na mjestima koja predstavljaju opasnost radi te se pokušava spriječiti dalji odron zemljišta.

“Mi radimo ono što je hitno i ona klizišta koja ugrožavaju objekte” kazao je za Kalesija online načelnik Štaba civilne zaštite Kalesija Hazim Hlailović koji ističe da je na snazi još uvijek i stanje prirodne nesreće.

U dosadašnjem saniranju Općina Kalesija je uz minimalna sredstva pokušavala sanirati i zaustaviti klizišta, a pomoći sa većih nivoa vlasti još uvijek nema iako je Kalesija u TK druga po ugroženosti odmah iza Tuzle. Kako nezvanično saznajemo novac od Crvenog križa FBiH je stigao u TK, ali još uvijek nije raspoređen po općinama.

 

Exit mobile version