Site iconNEON Televizija

Odbojkašice Bosne nošene Elmom Karabegović pobijedile ljutite rivale iz Viteza

zok_bosnaOdbojkašice Bosne iz Kalesije danas su u sali MSŠ Kalesija rezultatom 3:1 pobijedile ljute rivalke odbojkašice Viteza. Rezultat po setovima 14:25; 25:15; 25:18; 25:8. Na samom početku utakmice bolju igru su pokazale gošće koje su iskoristile slab prijem, ali i slab blok domaćih kako bi prvi set riješile u svoju korist. Nakon prvog izgubljenog seta, domaće igračice se bude te u drugom pružaju nešto bolju igru, a možemo slobodno reći da je igračica tog seta bila Elma Karabegović koja je u presudnim trenutcima svojim servama nadmudrila gošće.

Par izmjena i postavki u igri, donijelo je pobjedu domaćima i u trećem setu. Nakon pozitivnog rezultata, osjetila se olakšica kod domaćih igračica koje su u četvrtom setu naprosto “razbile” gošće, te je na kraju rezultat bio 25:8. U tom setu briljirala je i Emina Subašić koja je naprosto svojim loptama zadavala glavobolju razbijenim gošćama.

Elma Karabegović donijela pobjedu Bosni

Elma Karabegović

Ono što je mnoge iznenadilo je i slaba igra pojedinih igračica Bosne.  Epitet najbolje igračice u ovoj utakmici ponijela je Elma Karabegović koja je i najzaslužnija za dobijanje drugog i trećeg seta.  Ova odbojkašica je došla početkom ove sezone kao pojačanje i izgleda da se već isplatila, s obzirom da pored uprave Bosne ulazak u Premijer ligu BiH najavili su i predstavnici ŽOK Vitez.

Ovo je ujedno i prilika da se jave i poduzetnici iz Kalesije koji bi pomogli ove mlade odbojkašice da uspiju u svojoj namjeni,a to je naredne sezone veći rang. Ovo je druga pobjeda odbojkašica Bosne, a u trećem kolu gostuju u Sarajevu kod ekipe “ORK”, gdje kalesijke očekuju treću ovosezonsku pobjedu u okviru Prve superlige FBiH.