Site iconNEON Televizija

Odbojkaši Bosne poraženi od Jedinstva u prepunoj dvorani

ok_bosna3Odbojkaši kalesijske Bosne u prepunoj sali MSŠ poraženi su od Jedinstva rezultatom 1:3, po setovima 22:25; 13:25; 28:26 i 23:25. Domaći odbojkaši prvi set bolje otvaraju te u jednom trenutku su imali čak i plus četiri. No, greška za greškom donijela je i preokret i tako set odlazi u korist gostiju.

Drugi set na samom otvaranju pripao je gostima koji su poveli sa 0:8, a topovskim loptama Jovan Ćendić je rušio blokade domaćina. Tokom cijelog seta gosti su održavali stečenu prednost, tako da su domaći izgledali potpuno izgubljeno. Domaći igrači nošeni navijačima sa tribina se bude tek u trećem setu, gdje se preko Požegića vraćaju u igru i set rješavaju u svoju korist. I četvrti set dobro počinje za odbojkaše Bosne, no gosti se nisu predavali i u trenutcima kada se rezultat “lomio” pokazali su da su spremniji. U trenutku kada e rezultat bio 17:17, grešku čini prvi sudija Mirza Bašić iz Lukavca koji je možemo slobodno reći i kumovao pobjedi gostiju u ovom setu. Ono što raduje je i povratak u dres Bosne Kenana Halilovića koji je nekada “branio”Kalesiju na mnogim takmičenjima.

OK BOSNA: Selmir Bešlić, Mirnes Idrizović, Semir Turić, Kenan Halilović, Semir Imamović, Sabahudin Burek, Damir Mehmedović, Aldin Džafić, Mirza Tubić, Mirnes Mešanović, Jasmin Požegić, Semir Alić. Trener: Mensur Malović-Zlaja.

MOK JEDINSTVO: Andrej Ristić, Amar Brodlić, Tihomir Gajić, Radoslav Janjić, Almir Čolo, Asmir Hukićević, Jovan Ćendić, Žarko Kisić, Mladan Lukić, Benjamin Trakić, Eldar Trakić, Dalibor Radić. Trener: Ljubiša Ristić.

Delegat: Radovan Vračević iz Dervente, I-sudija Mirza Bašić – Lukavac II-sudija Adnan Muzur- Hrasnica.