I ova nekropola je devastirana u druoj polovici 19 stoljeća.
U tom periodu dolazi do naseljevanja ovog lokaliteta jer se graničilo sa novo trasiranim makadamskim putem Tuzla-Zvornik. Trasiranje Makadamskog puta kraj nekropole Mramorje je učinilo ovaj lokalitet pogodnim za naseljavanje. Porodica Mujanović iz Kikača napušta ranije mjesto stanovanja na lokalitetu Ćivića Brdo te gradi porodičnu kuću i pomoćne objekte na lokalitetu Mramor. Prilikom gradnje stambenih i druih objekata stećci sa ove nekropole su korišteni kao građevinski materijal. Nakon rušenja starih drvenih kuća i pomoćnih objekata na ovom lokalitetu pronađeno je 5 stećaka kao i velik broj fragmenata.
Stećak broj 1
Stećak na lokalitetu Mramor – Mujanovići. Po ostacima građevinskog materijala na njegovoj površini zaključujemo da je korišten kao građevinski materijal. Stećak spada u kategoriju položenihstećaka-sanduka. Na stećku su vidljivi znakovi koji asociraju na slova bosančice. Danas se nalazi pored puta Kikači-Hrasno.
Stećak broj 2
Stećak na lokalitetu Mramor –Mujanovići, pomjeren sa svog prvobitnog lokaliteta. Danas se nalazi pored puta Kikači- Hrasno.
Stećak broj 3
Stećak je u obliku stuba-stele,dimenzije su sljedeće : 60x120x50cm. Stećak je pronađen u temeljima porušenog pomoćnog objekta-hambara Omera Mujanovića.
Stećak broj 4
U temeljima hambara pronađen je i ovaj stećak, radi se o stećku stubu, njegove dimenzije su : 70x60x50cm. Na stećku nisu vidljivi ukrasni motivi niti natpis.
Stećak broj 5
I ovaj stećak je pronađen ispod pomenutog hambara.Također se radi o stećku stubu, dimenzije su identične kao i kod stećka broj 4. Ni na ovom stećku nisu vidljivi ukrasi niti motivi.
(Iz rada “Nekropole i stećci u kalesijskom naselju Kikači”koautora profesora Ekrema Sakića i dr.Midhata Spahića objavljenog u časopisu ” Baština” kojeg izdaje Zavod za zaštitu i korištenje kulturno- historijskog i prirodnog naslijeđa TK.)