Site iconNEON Televizija

NDTV: Liga prvaka, srijeda u 20.45h

Barcelona je u prvom meču osmine finala Lige prvaka igranom u Leverkusenu slavila sa 3:1, sa dva gola Alexisa Sáncheza i jednim Messija. Pogodak nade za Bayer postigao je Kadlec, ali se ipak očekuje lagan posao Barcelone na Camp Nouu. No, postoji li takva vrsta posla u najelitnijem takmičenju?

Da je u fudbalu sve moguće, najbolje je pokazao Arsenal u sinošnjem meču kada je za poluvrijeme postigao tri gola u duelu sa Milanom. Baš kao i Arsenalu, i Leverkusenu su ostale samo teoretske šanse za prolazak među osam najboljih ekipa Starog kontinenta. Arsenal na kraju nije uspio, da li može Bayer?

Sve je izvjesnije kako će Barcelona ove godine titulu prvaka u Španiji prepustiti Realu koji ruši sve rekorde u Primeri. U Ligi prvaka će pokušati napraviti ono što nijedan klub nije do sada – odbraniti titulu prvaka Evrope. Za sada su na dobrom putu.

Bayer u Barcelonu putuje osokoljen pobjedom nad Bayernom u posljednjem kolu Bundeslige zbog čega igrači Barcelone moraju biti posebno oprezni. I Katalonci su slavili pobjedu u posljednjem kolu Primere, ali mnogo teže nego što se očekivalo. Otpor Gijona slomljen je tek u posljednjih deset minuta utakmice.

Barcelona i Bayer Leverkusen su do sada igrali sedam utakmica. Blaugrana je slavila četiri, a Bayer dva puta. Jednu pobjedu Bayer je ostvario u Barceloni, davne 1988. godine. Jedan meč večerašnjih protivnika završen je neriješnim rezultatom.

Uzvratni duel osmine finala Lige prvaka između Barcelone i Bayera od 20:45 sati u direktnom TV prijenosu možete pogledati na BHT1, HTV 2, RTS 1