Site iconNEON Televizija

Navijači fudbalerima Bosne poručili: “Hoćemo ligu nama ravnu, Prvu federalnu”

bosna_rudarFudbaleri kalesijske Bosne pred domaćom publikom uspjeli su savladati ekipu Rudar iz Bukinja  rezultatom 3:1. U prvih nekoliko minuta na početku ekipe su ispitivale snage, a za vodstvo domaćih pogodio je Kitić. Tim rezultatom se i otišlo na odmor. U drugom poluvremenu, domaći su pokazali više od igre, a na 2:0 povisio je Hamzić, nakon asistencije povratnika u ekipu Jukića. Inače Jukić je u prošloj sezoni bio miljenik domaće publike.

Za 3:0 pogodio je Alibašić. Nakon ovog rezultata došlo je do malog opuštanja u ekipi domaćih što gosti koriste i smanjuju rezultat na 3:1. Ovom pobjedom Bosna iz Kalesije je zasjela na prvu poziciju, a njen glavni konkurent Mladost iz Malešića poražena je u Mramoru 2:0. Bosna iz Kalesije nakon deset odigranih kola ima ukupno 23 boda, sa gol razlikom 22:7.

Prije početka utakmice igrači i navijači su učenjem fatihe i minutom šutnje odali počast Hasibu Mahmiću, Vildanu Pehliću i Almiru Kasumoviću, koji su poginuli u saobraćajnoj nezgodi u Poljskoj prilikom povratka sa utakmice iz Kaunasa.

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca oko 300. Sudija: Dragan Todorović (Lukavac). Pomoćnici: Armin Salibašić (Lukavac) i Danijel Jurić (Špionica).  Delegat: Asim Kumbarić (Jakeš). Žuti kartoni: Lolić (Bosna), Ćorić (Rudar). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Kitić (17), 2:0 Hamzić (49), 3:0 Alibašić (68), 3:1 Durmiši (78).

Bosna: Smajlović, Majdančić (Jukić), Mujanović, Tabalović, Karić, Memišević, Alibašić, Lolić, Hamzić (Tosunbegović), Salkić, Kitić (Omerović). Trener: Ibro Mahmutović.

Rudar: Ćorić (Dedić), Hasančević, Todorović, Nurić, Kurtalić, Softić, Ahmetovć (Durmiši), Aljić, Musić (Goletić), Mandžić, Mušić. Trener: Nihad Ćehajić.