Site iconNEON Televizija

Liga prvaka: Bayern rutinski protiv Marseja, Milan i Barca bez golova

Večeras su odigrane i dvije preostale utakmice četvrtfinala Lige nogometnih prvaka (prvi susreti). Bayern je napravio veliki posao na Veledromeu savladavši Marseille sa 2:0, dok u velikom derbiju na San San Siru između Milana i Barcelone nije bilo golova, uprkos šansama koje su imali i jedni drugi..

Milan je imao veliku šansu u 2. minuti, prvo je Boatengov udarac izblokiran, a onda je u nastavku akcije Robinho na sjajno dodavanje Ibrahimovića iz idealne situacije pucao preko gola. Barca je brzo uzvratila, prvo se Keita okliznuo pred golom domaćih, a nešto zatim je udarac oprobao i Messi ali je Abbiati bio na mjestu. U 16. minuti sporni detalj. Alexisa je srušio Abbiati, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

U 20. minuti nova velika šansa za Milan. Ibrahimović izlazi sam ispred Valdesa, slabo reagira i to je bio lak plijen za Valdesa. Šest minuta kasnije sjajna akcija Barce, a udarac Xavija sjajno brani golman Rossonera. Na početku drugog dijela pokušao je Iniesta, ali je pucao pored gola. U nastavku je Barca imala više od igre, više loptu u svom posjedu, ali nije bilo promjena. U 88. minuti u velikoj šansi su bili Messi i Tello, ali je Abbiati ponovo izašao kao pobjednik. Pobjednik će biti odlučen na Camp Nou stadionu.

Na Veledromeu su Marseille i Bayern također igrali veoma otvoreno. Nakon nekoliko šansi u prvom dijelu, u finišu, tačnije u 44. minuti Bavarci su poveli, a mrežu domaćina je pogodio Mario Gomez. U ovoj akciji je Lahm igrao rukom što je izazvalo buru kod domaćih igrača. U 69. minuti čini se da je sve odlučeno što se tiče putnika u polufinale. Arjen Robben je pogodio po drugi put mrežu Marseillea. S ovim rezultatom, Bayern je veoma blizu polufinala i duela sa Realom.