Site iconNEON Televizija

Kalesijski drugoligašima samo bod u 9. kolu: Bosna remizirala sa liderom, Sloga ponovo pokradena u Živinicama?!

U subotu (08. oktobar) kalesijski drugoligaši, Bosna i Sloga, su igrali utakmice 9. kola u okviru Druge lige FBiH.
Bosna je na domaćem terenu dočekala lidera na tabeli, ekipu Mramora, dok je Sloga gostovala u Živinicama kod ekipe Slavena.

Težak raspored ili pad forme igrača Bosne?

Iako su nakon poraza u prošlom kolu fudbaleri Bosne zauzimali “tek” 6. poziciju, utakmicu 9. kola su dočekali kao trećeplasirana ekipa na tabeli.
Naime, utakmica 7. kola, u kojoj se Bosna trebala sastati sa Hajdukom iz Orašja, je konačno registovana pobjedom Bosne od 3:0. Podsjećamo da delegat utakmice nije dozvolio odigravanje ove utakmice zbog nepravilnosti u registraciji fudbalera iz Orašja.

3 boda prednosti, koliko je ekipa Mramora imala prije ovoga kola, su uspjeli zadržati i nakon gostovanja u Kalesiji, a remi Radničkog u Malašeićima im je obezbjedio prvu poziciju i nakon 9 odigranih utakmica.

Iako su igrači Bosne imali prednost od 1:0, ekipa Mramora je u drugom poluvremenu došla do izjednačanja, te na taj način potvrdili da su najozbiljniji kandidat za ulazak u veći rang.

U zadnje četiri utakmice fudbaleri Bosne su upisali dva gostujuća poraza, neriješen rezultat na domaćem terenu, te već pomenuti pobjedu na domaćem terenu službenim rezultatom 3:0.

Bosna Kalesija – Mramor 1:1

BOSNA: Smajlović, Mujkić, Mustafić, Poljaković, Lokmić, Omerović Kitić, Beširević (Suljić), Zulić, Džilić (Šmigalović), Džanić. Trener: Sadik Osmanović.

U narednom kolu kalesijska Bosna gostuje u Donjoj Mahali kod ekipe Dinama.

Fudbaleri Sloge ponovo pognute glave sa gostujuće utakmice

Drugi derbi 9.kola Druge lige FBiH se odigrao na Gradskom stadionu u Živinicama, a sastali su se FK Sloga Tojšići i domaća ekipa Slavena.

Oko 200 navijača je vidilo blijedu igru obje ekipe, a presudio je detalj iz 14. minute utakmice, kada nakon jednog prekida Slaven dolazi do prednosti od 1:0.
Do kraja utakmice Sloga je očajnički pokušavala doći do gola, ali ipak nisu uspjeli.

Igrači i navijači Sloge su i nakon ovoga gostovanja imali pritužbi na suđenje.
Kraj utakmice je, navodno, odsviran u 88. minuti (?) utakmice.