Site iconNEON Televizija

zok_bosnaOdbojkašice Bosne kako sada stvari stoje neće iduće sezone zaigrati u Premijer ligi BiH. Jedan od krivaca za takvo nešto je i ekipa “Smeč” iz Lukavca koja je u prvom dijelu sezone jedina uspjela slaviti protiv Bosne na domaćem terenu.

No, osveta je došla danas u sali MSŠ u Kalesiji gdje su odbojkašice Bosne slavile rezultatom 3:0 po setovima 30:28; 25:17 i 25:22. Prvi set gošće su bolje otvorile, pa su se na kraju domaće odbojkašice morale spašavati. Drugi set pripao je domaćim odbojkašicama koje na samom početku nameću svoju igru, a loptama domaće su “bombardovale” svoje protivnice preko Elme Karabegović i Zerine Suljić, a svoj kvalitet u ovoj utakmici je pokazala i Amela Kadić.

U trećem setu kao da je došlo do opuštanja domaćih odbojkašica pa su u nekoliko navrata  imale “vruć” krompir u rukama, ali su ipak uspjele slaviti. Ruku na srce u nekoliko navrata u pobjedi im je pomogao i glavni sudac ovog susreta, ali sve u svemu posjetioci su imali priliku gledati dobru i kvalitetnu utakmicu u kojoj su i Lukavčanke pokazale svoj kvalitet.

ŽOK BOSNA: Zerina Suljić, Amela Kadić, Samra Džafić, Anela Tubić, Envera Herić, Elma Karabegović, Erna Sinanović, Amela Burek, Edina Hodžić i Armina Avdić. Trener: Rašid Tubić.

ŽOK SMEČ: Amra Džambić, Amra Kambić, Dženana Muminović, Melisa Osmić, Arisa Kurtić, Lejla Zulić, Merima Tokić, Almina Turkić, Melika Dautović, Amra Imamović. Trener:Dražen Gojković.