Site iconNEON Televizija

U okviru Superlige za žene Federacije Bosne i Hercegovine, odbojkašice kalesijske Bosne pred oko stotinjak gledalaca uspjele su savladati ekipu Gradina iz Srebrenika rezultatom 3:1 po setovima 25:19; 25:16; 22:25 i 25:14.

Iako su u utakmicu ušle u ulozi favorita, domaće odbojkašice na početku prvog seta su djelovale izgubljeno, što su gošće iskoristile te počele upisivanje poena za poenom. U jendom trenutku su imale i plus pet u odnosu na domaće igračice. Međutim  kada su vidjele da neće tako lagano uspjeti savladati gošće, domaće su “zapele” te su rezultat preokrenule i set rješile u svoju korist. Sličmo kao i u prvom setu i drugi set gošće bolje otvaraju, čak se igralo poen za poenom. No, kod rezultata 12:15 na servu je došla Elma Karabegović koja je čak 12 puta servirala u tom setu, jer su domaće preokrenule i povele sa 24:15, nakon čega i set rješavaju sa 25:16.

Tamam kada su svi pomislili da je utakmica rješena i da će kaleijske upisati pobjedu od 3:0, dolazi do preokreta, te gošće uzimaju jedan set u svoju korist. Četvrti set domaće bolje otvaraju te su pokazale više želje za pobjedom, pa samim tim set dobijaju 25:14.

Odbojkašice Bosne su i dalje na samom vrhu tabele, sa samo jendom izgubljenom utakmicom, a u narednom kolu dočekat će ekipu Čapljine nakon čega će uslijediti i pauza. Ono što raduje je i povratak na parket Zerine Suljić koja je proteklih nekoliko utakmica propustila zbog povrede zgloba.