Site iconNEON Televizija

bosna_gacko1Nakon zimske pauze, odbojka s eponovo vratila u sportske dvorane. Odbojkaši Bosne su večeras pred domaćom publikom u novoj opremi uspjeli savladati ekipu Gacka rezultatom 3:1 po setovima 19:25; 25:22; 25:16 i 25:20.

Iako gosti na samom početku utakmice pokazuju da žele iz Kalesije otići sa tri dobijena seta, to im nije pošlo za rukom. Gosti prvi set rješavaju u svoju korist, ali nošeni domaćom publikom odbojkaši Bosne u drugom setu sve vraćaju opet na početak. Igralo se poen za poenom, a u završnici seta domaći preko Požegića i Tubića set rješavaju u svoju korist.

Treći set domaći bolje otvaraju, a gosti su nakon nekoliko “bombi” Požegića na terenu izgledali pogubljeno, pa time domaći stiču prednost u setovima. Nekoliko izmjena koje je izvršio Malović doprinjelo je boljoj igri i borbenosti na terenu, a svoju priliku da zaigra najbolje je iskoristio Mešanović koji se ozbiljno nametnu u ekipi Bosne.

Domaća publika je cijelo vrijeme bodrila svoje premijerligaše, a za potpuno slavlje zaslužni su svi odbojkaši koji su u četvrtom setu “ginuli” na terenu te gostima nisu dopustili da iz Kalesije otkinu makar bod. Ovom pobjedom kalesijski odbojkaši su stigli do veoma bitnih bodova, sa kojima su skočili na petu pozciju na tabeli i stigli na korak do plasmana u play off, koji garantira siguran opstanak u premijerligaškom društvu.

U narednom kolu odbojkaši Bosne gostuju kod Domaljevca, koji je u ovom kolu donio bodove sa gostovanja u Odžaku.