Site iconNEON Televizija

ok_bosna6U okviru petog kola Premijer lige BiH za odbojkaše, kalesijska Bosna uspjela je večeras u sali MSŠ savladati ekipu Domaljevca rezultatom 3:0 po setovima 25:16; 25:12; 25:18. Na samom otvaranju utakmice domaći su pokazali da su bolja momčad tako da je u toku prvog seta održavana razlika od deset poena. Gosti se nisu uspjeli odbraniti jakim napadima domaćih, a razlika je mogla biti i daleko veća.

Nošeni dobrim rezultatom iz prvog seta domaći su istim tempom nastavili i u drugom kada naprosto razbijaju Domaljevac, pa je u jednom trenutku bilo čak i plus 15 poena u korist domaćina. Gosti su se predali daleko nadmoćnijoj ekipi pa je na kraju set okončan rezultatom 25:12. Gosti se u trećem setu počinju buditi, no nedovoljno kako bi nadigrali domaće koji iu treći set okončavaju u svoju korist.

Bosna trenutno ima osam osvojenih bodova u društvu najboljih, sa tri pobjede i dva poraza.Već ranije smo pisali kako je OK Bosna upao u besparicu, odnosno da nemajusredstava za naredne utakmice upitno je i njihovo naredno gostovanje kod Jedinstva. Oni očekuju veću podršku od Općine Kalesija koju predstavljaju, ali i novac od Vlade TK s obzirom da predstavljaju kanton u društvu najboljih klubova u BiH.