Site iconNEON Televizija

bosna_novaFudbaleri kalesijske Bosne danas su na Gradskom stadionu u okviru trećeg kola Druge lige FBiH savladali Radnik iz Lipnice rezultatom 3:1. Na samom početku utakmice gosti su domaćima koji su u ovu utakmicu ušli opušteno pokazali da su došli po bodove. Igrala se petnaesta minuta utakmice, a gosti su postigli pogodak za vodstvo od 0:1. Nakon primjenog gola domaći preuzimaju stvar u svoje ruke te pokušavaju sustići rezultat, no svi šutevi su završavali pored ili preko gola gostiju.

Petnaestak minuta dopmaći su napdali, borili se, a onda do lopte dolazi Edin Kitić koji vraća sve na početak. Nakon izjednačenja osjetila se malo bolja atmosfera u samoj ekipi, a u vodstvo domaći dolaze preko Jasmina Poljakovića koji se najbolje snalazi u šesnaestercu nakon izvođenja kornera. Kada su svi pomislili da će se sa ovim rezultatom otići na odmor, na scenuz je stupio Anel Alibašić koji se prošetao odbranom Radnika, a nakon toga je srušen u šesnaestercu što je sudiji bilo dovoljno da pokaže na bijelu tačku.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je iskusni Amir Hamzić koji je loptu poslao iza leđa gostujućeg golmana.

U drugom poluvremenu činilo se da Bosna želi sačuvati ovaj rezultat, što se na kraju pokazalo kao istina, jer je utakmica završena rezultatom 3:1. Nakon tri odigrana kola fudbaleri Bosne su na prvoj poziciji sa devet bodova i gol razlikom 10:1.

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca oko 300. Sudija: Franjo Ćulap (Novo Selo). Pomoćnici: Miralem Golać (Banovići) i Mario Grgić (Vojskova).  Delegat: Asmir Hodžić (Lukavac) Žuti kartoni: Mrkaljević (Radnik). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci:0:1 Salamović (15), 1:1 Kitić (30), 2:1 Poljaković (38), 3:1. Hamzić (40-11m).

Bosna: Smajlovć, Poljaković (Tabalović), Mujanović, Salkić, Karić, Kitić, Lolić, Hamzić, Beširević (Memišević), Alibašić (Tosunbegović), Ibrahimović. Trener: Ibro Mahmutović.

Radnik: Pejzić, Saletović, Lokmić, Hrvić, Mehić, Deljić, Salamović, Malohodžić (Mrkaljević), A.Jahić, Džafić, Soljankić (E.Jahić), Alagić. Trener: Anto Divković.