Nakon Vebija, upravljanje nad objektom preuzeli su Džemo Bajrami i Nebi Bajrami , koji su vlasnici i danas dan. Ova slastičarnica do sada je odškolovala mnoge generacije, a najuspješniji svakako je Fadil Bajrami, profesor Islamskih nauka, otac dvoje djece Edina koji je prvi razred i Adisa koji je učenik šestog razreda.
„Nije me nikada bilo sramota raditi nešto. Da radio sam kao konobar i nosao tasnu. Sa tim zarađenim novcem školovao sam se i sad sam tu gdje jesam. Iako sam profesor i danas ukoliko je to potrebno mojim rođacima ja mogu pomoći i uslužiti goste“, kaže za Kalesija online Fadil Bajrami.
On ističe da je ovaj objekat do sada pretrpio nekoliko uređenja, ali je uvijek uspio zadržati onaj stari izgled i onaj sjaj.
Ni rat nije spriječio Bajramija da nastavi sa radom
„Mi smo hvala Allahu zadovoljni i poslom, ali i svojim mušerijama. Kad neko proba naše kolače on se opet vrati i dovede još prijatelja sa sobom. To je nagrada za naš rad“, ističe Džemo Bajrami.
Mislili smo da više nema našeg “ćošeta” kada se zapucalo, mislili smo da je kraj njegovom radu, ali sve se opet vratilo na staro. Uništen je bio, ali smo ga vratili opet u život.
Proslava rođendana
Iako se Džemo nije mogao sjetiti tačnog datuma početka rada slastičarne, ističe da bi to mogao biti kraj oktobra i početak novembra 1973. Godine. Znači za nekoliko dana ovaj objekat bi trebao proslaviti svoj 40-ti rođendan, a za posjetioce u narednim danima mogla bi biti upriličena i razna iznenađenja. Ono što ovaj objekat razlikuje od ostalih svakako je i veliki izbor sladoleda, kolača i sokova, a u ponudio su naravno i bureci i ćevapi zbog kojih ćete se opet vraćati u „Slatko ćoše“.
Veliki humanitarci
U narodu postoji poslovica ko daje i pomaže narod Allah mu vrati duplo. Takav je sigurno slučaj i sa porodicim Bajrami koja je uvijek vrata svog objekta otvarala za gladne i beskućnike, koje su uvijek nahranili i pomogli, a nikada nisu odbili se uključiti i u humanitarne akcije za nečije liječenje.