Site iconNEON Televizija

Bosna bolja od Priluka, sudija iz Tuzle umalo upropastio utakmicu

fk_bosna1Fudbaleri kalesijske Bosna na Gradskom stadionu uspjeli su savladati ekipu Priluka rezultatom 3:0. Prvo je mrežu gostiju načeo Kitić koji se u 28 minutu najbolje snalazi u šesnaestercu te loptu šalje iza leđa Hamidovića. Asistenciju kod vodstva upisao je Lolić koji je dobro prošao desnom stranom. Na 2:0 u 34 minuti povisio je Ibrahimović koji je iskoristio neopreznost odbrane gostiju te je sam izašao pred golmana i loptu pospremio u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena prijetili su domaći, ali je rezultat ostao nepromijenjen. A početkom drugog poluvremena glavna figura na terenu bio je sudija iz Tuzle Kristijan Vasilić koji je domaćima dao čak četiri žuta i jedan crveni karton. Dobri poznavaoci Vasiliće tvrde da je ranije napravio dogovor sa ekipom Mladosti iz Puračića kako bi Bosnu  oslabio za narednu utakmicu, jer su žute kartone dobijali “probrani” igrači.  Nakon prekršaja na polovini Priluka, Vasilić je crveni karton pokazao Kitiću, a kasnije i u suprotnoj ekipi isključio je Goletića koji jedobio drugi žuti karton.

Nezadovoljstvo domaćih kako igrača tako i navijača probudilo je “inat” pa je Hamzić zapečatio pobjedu svojim izvrsnim golom u 89. minutu. Gosti su nekoliko puta prijetili, ali je svaki put kao pobjednik izlazio golman domaćih Smajlović. Ovom pobjedom Bosna je zadržala lidersku tabelu.

FK BOSNA: Smajlović, Poljaković (Mustafić), Mujanović, Memišević, Kitić, Lolić, Hamzić, Beširević (Salkić), Makalić, Tabalović, Ibrahimović (Majdančić). trener: Ibro Mahmutović

FK PRILUK: Hamidović, Ejubović, Goletić, Mahovkić, Husanović, Zoletić, Demirović (Aličić), Smajić, Mešanović A., Mešanović M., Mulaomerović. trener: Dževad Šećerbegović.

Sudije: Kristijan Vasilić (Tuzla), Armin Salibašić (Lukavac), Alen Čehajić (Tuzla), delegat: Mijo Džijan (Bok)