Site iconNEON Televizija

BHT1: Brazil – BiH, utorak u 20.00h

Fudbalska reprezentacija BiH večeras od 20:00 sati u St. Gallenu na stadionu AFG – Arena igra prijateljsku utakmicu sa jednom od najboljih svjetskih reprezentacija – Brazilom.

Najbolji bh. reprezentativci počeli su pristizati u Švicarsku još u nedjelju, a među prvima su u St. Gallen pristigli selektor Safet Sušić, Edin Džeko, Vedad Ibišević, Sejad Salihović, Senijad Ibričić, Elvir Rahimić, Sanel Jahić i Boris Pandža. Reprezentacija je kompletirana tokom jučerašnjeg dana. Međutim, selektor Sušić neće moći na megdan Brazilu izvesti najjači sastav budući da se u posljednjem meču za Lazio povrijedio Senad Lulić, a od ranije je povrijeđen i Mensur Mujdža. Iako je na ovu utakmicu doputovao sa povredom, Miralem Pjanić bi se mogao naći u sastavu za večerašnji duel.

Interes bh. javnosti za ovu prijateljsku utakmicu je veliki, kako zbog protivnika o kojem mnoge reprezentacije sanjaju tako i zbog dobre atmosfere među reprezentacijom uprkos debaklu u posljednjoj baraž utakmici sa Portugalom.

Prijateljski susret reprezentacija BiH i Brazila je drugi po redu. 18. decembra davne 1996. godine Brazil je savladao BiH u Manausu sa 1-0, golom tadašnje velike zvijezde Ronalda u 75. minuti utakmice. Tada su dres sa državnim grbom nosili između ostalih Elvir Bolić, Hasan Salihamidžić, Vlatko Glavaš, Nermin Šabić i drugi.

O večerašnjem protivniku, reprezentaciji Brazila, svi bh. reprezentativci govore samo u superlativima ističući da je velika čast igrati protiv jedne takve reprezentacije. Također, večerašnji meč mogao bi pokazati koliko naša reprezentacija može napraviti u narednim kvalifikacija i protiv teških protivnika mada Sušić ističe da je u pitanju prijateljski meč te da igrači nisu ni pod kakvim pritiskom. Međutim, bh. reprezentativci i bh. javnost nisu mogli poželjeti boljeg i atraktivnijeg protivnika kao što je Brazil.

Selektor Sušić, prema posljednjim informacijama iz Švicarske, još nije odredio prvi sastav koji će se od prve minute suprotstaviti Brazilu. U napadu bi od prve minute mogli zaigrati Edin Džeko i Vedad Ibišević, trenutno dva najbolja napadača koji ovaj tim ima.

S druge strane, selektor Brazila Mano Menezes u večerašnju utakmicu namjerava krenuti sa tri vrhunska napadača – Neymarom, Hulkom i Ronaldinhom. Naravno, u sastavu od prve minute očekuje se da svoja mjesta zauzmu i ostale zvijezde kao što su Dani Alves, Thiago Silva, Marselo i drugi.

Pored reprezentativaca, u St. Gallen u nedjelju su počeli pristizati i navijači reprezentacije BiH. Za večerašnju prijateljsku utakmicu u prodaji se našlo 17.500 ulaznica te se očekuje veliki broj bh. navijača koji će i ovaj put zdušno navijati za Zmajeve.

Brazil i BiH prijateljsku utakmicu igraju večeras na stadionu AFG – Arena u St. Gallenu od 20:00 sati uz direktan prijenos na 19 televizijskih kanala. Direktan prijenos u BiH vršit će BHT1.