Site iconNEON Televizija

Basel iznenadio Bavarce, Marseille u sudijskoj nadoknadi srušio Inter

Posljednje dvije utakmice prvi susreta osmine finala Lige prvaka ponudile su svega jedan gol, gol kojim je basel na St. Jacobs Parku savladao velikog Bayerna. Kako je počeo susret na St. Jacobs Parku činilo se da ćemo u prvih 45 minuta vidjeti makar po jedan gol na obje strane. Ipak, to se nije desilo sjajno su branili Neuer na jednoj i Sommer na drugoj strani, ali niti napadači u pojedinim trenucima nisu bili dovoljno skoncentrisani.

Rezervista Basela Valentin Stocker pet minuta prije kraja pobrinuo se za eksploziju na St. Jacobs Parku kada je pogodio mrežu Manuela Neuera. Navijači Basela mogu biti mnogo zadovoljniji igrom svoga tima, nego li fanovi Bavaraca, apobjedabez primljenog gola na Allianz Areni daje ima dobre šanse, šanse koje neće biti tako malo ukoliko Bayern ponovi današnju igru.

Susret na Velodromu nije se puno razlikovao od onog u Švicarskoj, završen je identičnim rezultatom. Oba tima bila su više skoncentrisana na odbranu vlastitog, nego li na napad na protivnički gol, ali su domaći u drugoj minuti sudijske nadoknade uspjeli doći do zlata vrijedne pobjede od 1:0. Strijelac pobjedničkog gola bio je Dede Ayew koji je glavom pogodio mrežu Cesara. Pobjeda “sa zvukom sirene” biti će od velikog značaja fudbalerima Didiera Deschampsa u uzvratnom susretu na Giuseppe Meazzi.