Site iconNEON Televizija

“Sarajevo” našeg Mersudina Ahmetovića iznenadilo “Atalantu”

Pa šta ako je Atalanta 20 puta skuplja od Sarajeva. Pa šta ako taj tim redovno vikendima zadaje glavobolje Juventusu, Milanu, Napoliju…  Stanovnike u Bergamu boliti glava, FK Sarajevo je uzrok te glavobolje. Igrači bordo klubu su u Reggio Emillio stigli hrabari i odlučni da pomrse račune favorizovanim Italijanima u 2. pretkolu Evropske lige. I uspjeli su. Odigrali su herojski 2:2, iako na to ništa nije ukazivalo. Imala je Atalanta prednost nakon prvog dijela od 2:0.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinu. Već u 11. minuti semafor je pokazivao prednost domaćina od 1:0. Strijelac je bio Toloi. Nastavili su Italijani sa napadima, dok su se igrači Sarajeva orjentisali samo na odbranu. Papu Gomez pokazao je zašto ga u svojim redovima želi većina evropskih velikana, a Argentinac je dva puta propuštao izgledne šanse, jednom je gol Sarajeva spasio Mujakić, dok je drugi put Bojan Pavlović sjajno intervenisao. Sredinom prvog dijela probao je i De Roon, ali se rezultat nije mijenjao. A onda, igralo se sudijsko vrijeme prvog dijela. Sarajevo je imalo priliku preko Šišića, čiji udarac je izblokiran, a u narednom napadu stigla je kazna. Nakon jednog ubačaja sa desne strane, najviši u skoku bio je domaći stoper Mancini i udvostručio prednost.

U nastavku je Atalanta nastavila igrati svoju igru, činilo se da će do vrha napuniti gol Sarajeva. Ali, onda je uslijedilo čudesnih pet minuta bordo tima. Najprije ja Handžić smanjio prednost u 67. minuti, a pet minut poslije Horde zla u delirij bacio je Aladin Šišić. Do kraja susreta Atalanta je pokušavala doći do vodstva, ali je rezultat ostao nepromjenjen – 2:2. Nema sumnje da u revanšu Atalantu očekuje puno Koševo i silno motivisano Sarajevo. Ko zna, nije baš Sarajevo bez šansi za prolazak u 3. pretkolo…

Evropska liga, 2. pretkolo: Atalanta – Sarajevo 2:2 (Toloi 11’, Mancini 45+3'/Handžić 67’, Šišić 72’)

Stadion Mapei u Reggio Emilliji. Sudija: Tamas Bognar (Mađarska). Žuti kartoni: De Roon (Atalanta), Rahmanović, Velkoski (Sarajevo).

Atalanta: Berisha, Toloi, Masiello, Gosens (od 83. Tumminello), Gomez, De Roon, D'Alessandro (od 54. Zapata), Pessina, Mancini (od 75. Palomino), Hateboer, Barrow.

Sarajevo: Pavlović, Pidro, Hebibović, Mujakić, Dupovac, Adukor, Rahmanović, Velkoski, Šišić (od. 85 Šišić), Halilović (od 85. Stanojević), Ahmetović (od 60. Handžić).